בניית מחסני וחדרי קירור

בית קירור-איך ומי בונה בתי קירור?

בית קירור אינו מקום ממוזג עם טמפרטורה נמוכה, אלא מקום מיוחד שנבנה בשיטה ייחודית כדי לספק מקום אחסון למוצרים הצריכים להישמר בטמפרטורה נמוכה או בהקפאה עמוקה. חברת "קירור הבקעה בע"מ" בונה ומשכירה בתי קירור למטרות שונות, למטבחים מוסדיים, לאולמות, לצבא, לרשתות שיווק ועוד. החברה מעניקה אחריות ושירות תיקונים ואחזקה. צרו קשר כדי שגם אתם תוכלו ליהנות משירות מקצועי ומיחס אדיב.

בתי קירור-איך למצוא את החברה הטובה ביותר

לפי המלצות – חשוב לבנות בית קירור רק אצל חברה בעלת מוניטין וניסיון רב. לא מומלץ להתפשר, חשוב לבנות בית קירור מחומרי הגלם הטובים ביותר. יש להקפיד על איטום הרמטי, על בידוד מושלם, על דלתות חזקות ואיכותיות ועוד. אין ספור לקוחות מרוצים ישמחו להמליץ על חברת קירור הבקעה בע"מ. רוצים לשמוע המלצות? צרו קשר, נשמח לספר.

לפני שבוחרים בית קירור חשוב לערוך סקר שווקים ולהשוות מחירים, אך חשוב לזכור כי המחיר אינו הפרמטר המרכזי, אלא הטיב והאיכות.

בניית בית קירור מצריכה ידע הנדסי רב וידע במערכות קירור חשמל. חשוב לבחור חברה בעלת צוות מקצועי המורכב ממספר מומחים, כל אחד מומחה בתחומו. צוות העובדים בחברת "קירור הבקעה בע"מ" צבר ידע רב בכל תחום, ניסיון ומומחיות רבה.

בית קירור-דברים שחשוב לדעת

בית קירור איכותי בנוי מפנלים איכותיים בעובי של מינימום עשרה סנטימטרים בהתאם לחומר ממנו עשוי הפנל ובהתאם לטמפרטורות הנדרשות. חיבורי הפנלים חייבים לאפשר הצמדה מוחלטת של יריעות הבידוד ואיטום מוחלט למניעת חדירת לחות ובריחת קירור מתוך בית הקירור. בנוסף לכך חשוב להקפיד על פנלים איכותיים שצפיפות הפוליאורתן תיהיה על פי התקן.

בבנית חדרי קירור חשוב לתכנן בצורה מיטבית את המעברים והשטחים הלוגיסטיים כך שיאפשרו תנועת מלגזות ומשטחים בצורה בטוחה וסטרילית ממכשולים והולכי רגל.

חשוב לחשב שטחים לוגיסטים נרחבים להכנת משטחים ליציאה ולכניסת משטחים.

כאשר בונים בית קירור חשוב להקפיד על בניית הדלתות. עליהן להיות אטומות, בעלות צירים חזקים ומנגנוני פתיחה וסגירה משוכללים. חשוב לזכור כי אנו פותחים את הדלתות עשרות פעמים ביום ועליהן להיות איכותיות ביותר כדי שלא יהיו תקלות העלולות לגרום לנזקים כספיים גבוהים.

כאשר בונים בית קירור חשוב לבנות מנגנוני פתיחה מבחוץ וגם מבפנים כדי למנוע אסונות.

בית קירור אינו משמש רק לאחסון מוצרי מזון. יש בתי קירור רבים המיועדים לפרחים, לתרופות ולמוצרים אלקטרוניים. את הטמפרטורה בבתי הקירור מווסתים לפי הצרכים.